Beauty

Kari Gran, Rodin, RMS, Kjaer Weis

Merhabalar! Yıllar içerisinde deneyimleyip kullandığım ve doyum noktasına ulaştığım binlerce ürünün ardından kozmetik sektörüne olan yaklaşımımın son derece minimal bir hal aldığını sizlerle paylaşmıştım. Sadece tüketicilik kapsamında değil, aynı zamanda içerik olarak da ayrıca hassaslaştım. Bu yüzden makyaj çantam bir yenilenme süreci içerisinde. Piyasada aynı ürünlerin farklı versiyonlarını ve hiçbir şekilde beni heyecanlandırmayan gereksiz, sadece pazarlama harikası olan ürünleri görmekten biraz sıkıldım. Bu yüzden bu yenilenmenin sonucu olarak yeni ürün satın almıyorum. Bu durumdan cüzdanım ve ben pek memnunuz. Blog güncellemesi yapmamamın en büyük sebebi budur. Satın alıp kullanmak istediğim ürünlerin hiçbiri Türkiye sınırları içerisinde satılmadığı için denk geldikçe toplu olarak yurtdışından alışveriş yapıyorum. Yine belirtmek isterim ki artık bu doğal, temiz içerikli kozmetik sektörünün (Green/Clean Beauty) ürün seçeneği ve performans kalitesi olarak geri kalır bir yanı yok. Detaylı olarak incelemek isterseniz sizleri  https://credobeauty.com/  https://www.beautyhabit.com/ https://www.thedetoxmarket.com/  sayfalarına yönlendiriyorum. Özellikle Cilt Bakımı kapsamında May Lindstrom aklımı almış durumda. Ona da sıra gelecek.

İçeriği temiz ve “organik” yeşil ürünler çerçevesinde beni hem görüntüsü/hissiyatı hem de ürün kalitesi ile en çok tatmin eden marka açık ara Kjaer Weis oluyor. Kjaer Weis’a en son krem allık departmanında şans verdim. Hayatımda dokunduğum en kremsi, kaygan ve pigmentli krem allık olabilir. Uzun araştırmalarım sonucunda Abundance renginde karar kıldım. Kesinlikle serinin en ilginç ve piyasada benzerini zor bulabileceğiniz bir renk. Öyle bir renk ki bronzer/kontür olarak da surat üzerindeki yerleştirmesini yapabilirsiniz. Uygulaması sorunsuz. Tek bir parmak hareketi ile kolayca dağılıyor. Alttaki ürünü yerinden oynatmıyor. Kalıcılığı ise son derece tatmin edici. Minimum solma ile günü kapatıyorsunuz. Denk geldikçe seriden en az 2 renk daha edinmeyi planlıyorum. Markanın “Refill” sistemi ile ambalajına tek seferlik olmak üzere fiyat ödediğinizi hatırlatmak isterim. Markanın Transparan pudrası ve Maskarası listemde.

RMS markasına ait bir önceki postlarda bahsettiğim Lip2cheek ürününe ek olarak satın aldığım Buriti Bronzer aynı zamanda far olarak da kullanılabiliyor. Rengi ne çok kırmızı ne çok turuncu. Anormal doğal ve cilt üzerinde neredeyse kaybolan bir rengi var. İçeriğindeki hindistancevizi ve diğer bilimum yağlar kombinasyonu sonucunda sıcaktan uzak bir yerde oldukça katı bir hal alıyor. Uygulama öncesinde parmaklarınız ile biraz ısıttıktan sonra bu ürünün de uygulanmasında bir sıkıntı yok. Far olarak da son derece memnun kaldım. Benim gibi monokromatik görünümlerden hoşlanan biri için böyle ürünler biçilmiş kaftan. Hem yanak, hem dudak, hem göz. Ödediğiniz etiket fiyatını da böylelikle fazlasıyla hakediyorlar. RMS markası için listemdeki diğer ürün toz pudrası olacak. Çünkü içeriğinde en basitinden “talc” olan her pudramı elden çıkardım. Hourglass’ı hala seviyorum!

Kari Gran ise Credo’da gezinirken denk geldiğim ve ilgimi çektiği için şans vermeyi uygun bulduğum bir dudak ürünü. Ürün konumlandırması olarak Nemlendirici/ Gloss/ Ruj karışımı bir yerde. Köpük gibi ve dudak ürünü olmak için ilginç bir yapıya sahip. Kokusu, hissiyatı bambaşka. Çok kalın değil. Gloss gibi yapışkan da değil. İsterseniz allık ya da aydınlatıcı olarak da kullanabiliyorsunuz. 9 renk içerisinde 90’ları görkemli bir şekilde yansıttığını düşündüğüm Marsala rengini tercih ettim. Organik balmumu, Kalendula & Kamelya yağı ve Ayçiçeğinden elde ettiği genetiği değiştirilmemiş Vitamin E içeriği ile beni hayal kırıklığına uğratmayan bir ürün oldu. Ayrıca çok hafif bir nane kokusuna sahip.

RODIN Olio Lusso – Linda Rodin’in rujları ise böyle cesur renkleri kullanmaktan çekinen kullanıcılar için ideal. Yapısı neredeyse uygulandığında su gibi olan rujları ilk olarak 5 kült renk olmak üzere piyasaya sürülmüş. Koleksiyonunda an itibariyle 10 renk  ruj ve 5 renk dudak kalemi mevcut. İtiraf etmem gerekiyor ki 70 yaşındaki Linda Rodin’in ürünlerinde beni cezbeden en büyük faktör ambalajlaması oldu. Yapısını, renk verişini, uygulamasını kısacası her şeyini çok sevdim. Kesinlikle kendi gibi ikonik bir ruj. Rujları o meşhur yasemin kokulu yağı ile demlendirilmiş. Kokusunu hayal edin.

Ten ürünü hastası biri olarak da uzun araştırmalarım sonucu listeme birkaç ürün ekleyebildim. Bir sonraki durak; Ere Perez, ILIA, Vapour ve Gressa. Bu noktaya kadar geldiyseniz okuduğunuz için teşekkür ederim. Eğer bir sorunuz olursa bana mail adresim (iclallal@gmail.com) aracılığı ile ulaşmaktan çekinmeyiniz.
Sevgiler.

Sevgi Yıldırım üzerime gelme. 

 

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s