Beauty

Kjær Weis, RMS, Chantecaille, Kosås

Bir önceki yazımda sizlere bahsettiğim markalara ait listemdeki ürünler sonunda elime ulaştı. Yazımın başında bu ürünler ile buluşmamı sağlayan arkadaşım Mert Tula’ya teşekkür ederim. Markalar hakkında genel bilgi edinmek isteyenleri buraya tıklayarak bir önceki yazıya yönlendiriyorum. Kjaer Weis ile başlayalım.

Kjær Weis

Arkadaşım Mert “Kırmızılar okkalı heralde” demişti. Elime aldığımda neden olduğunu çok iyi anladım. Hayatımda gördüğüm en ağır makyaj kompaktları olabilirler. Tam anlamıyla bir gülle. Abartmıyorum. Kutusu ile birlikte adeta mücevher gibi. Bir de o kompaktın kapandığında çıkardığı tık sesi benim gibi bir kullanıcı için anormal tatmin edici. Çantanıza koyduğunuzda ağırlık yapacak ve kendini her anlamda belli eden bir marka. Markaya ait satın alığım ürünler: Lip Tint (Renk: Lover’s Choice – 2.4ml) ve Highlighter (Renk: Radiance – 3.5ml). Toplamda 12 renge sahip olan Lipt Tint ailesinden Lover’s Choice u seçmemin en büyük sebebi günlük kullanıma uygun bir kırmızı olmasıydı. Lip Tint yapısı ilk dokunuşta biraz sert geldi. Hatta rengini hiç alamadım. Organik içerikli olduğu için ürünün biraz ısıtılmaya ihtiyacı oluyor. Parmaklarımı kompakt içinde biraz gezdirdikten sonra şahsiyetini buluyor. İsterseniz 30 kat uygulayın, doğallığını ve yumuşak yapısını asla kaybetmiyor. Üstelik son derece de nemlendirici bir formülü var. Markanın dudak ürünü benden geçer not alıyor. Sadece 2 farklı rengi bulunan Krem aydınlatıcısına gelirsek, satın almadan önce çok simli olduğunu ve günlük kullanım için uygun olmadığını okumuştum. Bahsedildiği kadar simli bulmadığımı hemen belirtmek isterim. Aksine. Son derece doğal, ıslak ve benim sevdiğim üzere sadece ışık ile buluştuğunda kendini belli eden bir parlaklığı var. İki ürünün de pigmentasyonunda ya da kalıcılığında bir sıkıntı yok. Uygulamaları kolay, temiz içerikli ve performans sahibi bu markaya denk geldikçe daha çok şans vereceğim. Ürünlerin açıldıktan sonraki raf ömrü 12 ay.

Chantecaille

Chantecaille markasına ait aldığım ürünler: Cheek Gelée (Renk: Lively- 23ml) ve Liquid Lumière (Renk: Brilliance- 23ml). Tüp tasarımına bayıldım. İstediğiniz miktarda ürün alabilmenize olanak sağlayan ve son derece sağlam bir ambalajlaması var. Seyahatler için pek ideal. 3 farklı renge sahip Likit aydınlatıcısı rüya gibi bir ürün. Dağıtılması, uygulanması, rengi, kalıcılığı ve cilt ile bütünleşmesi kusursuz. Güneş altında baktığınızda biraz simli olduğunu görünüyorsunuz ancak beni rahatsız etmedi. Çok beğendim. Ürünü ister lokal olarak aydınlatma yapmak istediğiniz bölgeye ya da yaşlanma karşıtı ( Pea & Bamboo ) bir aydınlatıcı olarak tüm yüze uygulayabiliyorsunuz. Ten ürününüz, nemlendiriciniz hatta güneş kreminiz ile de karıştırıp kullanabilirsiniz. Krem/Jel karışımı bir yapıda olan allık ürünü ise 1 saniye içinde dağıldığını anlayamadan dağılan ilginç bir ürün. Çok doğal ve gündelik kullanım için muhteşem bir ürün. Allık ürününü aynı zamanda göz makyajı için de kullanabiliyorsunuz. Çok hafif bir turuncu/ kayısı rengi veriyor. Gördüğüm en pigmentli ürün değil ama olayı da bu değil zaten. Her iki ürünün de açıldıktan sonraki raf ömrü 12 ay.

RMS ve Kosas markasına ait aldığım iki ürüne de kısaca değinelim. RMS‘in Lip2Cheek (Renk: Illusive – 4.82gr) hem yanak hem dudak ürünü olarak uygulaması beyin gerektirmeyen temel bir ürün. Bu ürün de uygulama öncesinde ısıtılmaya ihtiyaç duyuyor. Yanak için oldukça kalıcı buldum. Dudak kullanımı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Rujdan daha çok renk sağlayan bir dudak nemlendiricisi kıvamında. Sağlam cam minik bir pot olarak geliyor. Kullanışlı buldum. Diğer renklerine de şans vereceğim. Raf ömrü açıldıktan sonra 12 ay. Kosas‘in Weightless Lip Color (Renk: Fringe – 4gr) ruju ise aldığım ürünler arasında en sevdiğim oldu. Adı gibi dudağınızda hissedemeyeceğiniz kadar hafif, kalıcı ve pigmentli ve en önemlisi temiz içerikli bir ürün. Yapısı kremsi. Uygulaması son derece kolay. İlk fırsatta birkaç rengini daha alacağım. Bayıldım! Ürünün raf ömrü açıldıktan sonra 18 ay.

Ürünler Credo Beauty ve Beauty Habit üzerinden satın alınmıştır. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.
Sevgiler.

 

 

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s