Beauty

Summer Beauty Update

Uzun zamandır güncelleme yapamadığım bloguma son zamanlarda kullandığım ve yeni olan ürünler toplamı ile bir geri dönüş yapmak istedim. Bu yazıda asıl olarak sizlerle kısaca paylaşacağım ürünler; NARS Sun Wash Diffusing Bronzer, Soft Matte Complete Concealer, DIOR Lip Tattoo, BOBBI BROWN Sheer Finish Pressed Powder. Bobbi Brown‘un sabitleme pudrası ile başlarsak, bu ürün meşhur ikili concealer kit ürününde concealer yanında bulunan Pale Yellow rengindeki pudra. O kit ürününü detaylı incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ben zamanında o kiti çok kullanmış ama sonrasında yapısını daha çok sevdiğim concealerlara yönelmiştim. Çünkü Bobbi Brown’a ait concealer biraz! kırışma yapabiliyor. Ancak yanındaki pudranın yapısını ve özellikle benim tenimdeki rengini çok seviyordum. Bu yüzden gidip büyük boyunu (11 gr) satın aldım. (Presented by Can Aslan – Sevgiler) Concealerımı uyguladıktan sonra gözaltıma uyguladığım pudranın yapısı incecik. İnce çizgi vs belli etmiyor. Rengi de adı gibi tam bir soluk sarı. Gözaltı bölgesini çok güzel aydınlatıyor ve olması gerektiği gibi sabitliyor. Son zamanlarda kullanmaktan anormal keyif aldığım ve beni şaşırtan bir diğer ürün ise Nars‘ın son çıkardığı concealerı. (Soft Matte Complete – 6.2 gr ). Markanın hali hazırdaki Radiant Creamy Concealerını çok severek kullanıyorum. (O ürünü okumak için buraya tık) Bu ürüne isminde mat geçmesinden dolayı çekingen yaklaştıysam da şaşırdığımı itiraf etmeliyim. Yapısı kremsi ve esnek. Uygulaması ve dağıtması çok kolay. Kapatıcılığı oldukça fazla. Hatta bir blur etkisi bile var diyebilirim. Özellikle yağlı cilt sahipleri bir şans verebilir. 

Dior‘un yeni dudak ürünü Lip Tattoo‘ya gelirsek (6ml) , ben genel olarak tint kavramını çok sevdiğim için denemek zorunda hissettim kendimi. Yanıltmadı. Becca ve Jouer ile kıyasladığımda en likit olanı Dior. Dudakta adeta bir leke gibi rengini bırakıyor. Hatta parmaklarınız ile yaydığınızda elinizden su ve sabun ile çıkmasını beklemeyin. O derece boyuyor. Hissiyatsız kolay bir şekilde uzun süre rahatlıkla taşıyorsunuz. Görünüşüne aldanıp ürünü likit ruj ile karıştırmayalım. Leke/Stain olarak sürmediğiniz halde mat bir bitişi yok. Tam rengini alması için katlar halinde uygulamak gerekiyor. Her şekilde kendi kendine bir iki dakika içinde sabitlendikten sonra uzun süre dudaklarınızdaki formunu koruyor. En sevdiğim özelliği ise dudağın iç kısmında her zaman solan ve giden rujların/renklerin orada kalıyor olması. Merak edenler için 5 renge sahip seriden 771 Natural Berry rengini kullanıyorum. 491 Natural Rosewood’da da aklım yok değil. Uygulaması zahmetsiz, anormal kalıcı bir dudak ürünü arıyorsanız bir bakabilirsiniz.

Lancome‘un Matte Shaker‘ları da yaz mevsimi için dudakları kurutmayan ve kalıcı olan bir başka seçenek. Özellikle yanınızda taşıyabilip sünger aplikatörü ile kolayca uygulayıp gün boyunca rahatça taşıyabileceğiniz ürünler. Renk seçenekleri de fena değil. Ben sadece dudak pigmentasyonum yüzünden bu rengi kendimde sevemedim. ( 272- Energy Peach) Kullandığım bütün ürünler arasında favorim olan bahsedeceğim son yeni ürün ise Nars‘ın yeni Bronzer formülünden kült Laguna rengi. Önceki formülasyona göre yapısı daha katı ve mat olan Sun Wash Diffusing Bronzerlardan (8 gr) Laguna kısa zamanda vazgeçilmezim oldu. Laguna klasik serisinde de çok sevilen ve popüler bir renkti. Yeni formül ise daha yumuşak bir sonuç veriyor. Yani ne kadar çok uygularsanız uygulayın çamur gibi görünme imkanı yok demek istiyorum. Parmaklarınız ile swatchladığınızda ele fazla renk gelmiyor. Yapısı o kadar katı. Ancak yüze sık kıllara sahip bir fırça ile uyguladığınızda sonuç mükemmel ve çok yumuşak doğal bir şekilde veriyor etkisini. Kalıcığında da bir sorun yok. Solma yapmıyor. Bu yeni seride Laguna ve Casino’ya ek olarak çok açık ve koyu tenliler için iki yeni renk eklenmiş. Laguna’yı koyu bulanları yeni seriden Seaside’a yöneltiyorum. Bronzer arayışı içinde olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

 

Yukarıdaki karmaşada ise size yeterince övemediğim Becca Beach Tintler var. Heralde en iyi şekilde yararlandığım ve çılgınca kullandığım ürün Beach Tint. Kendime uygun bulduğum her rengini satın aldım. Ürünü hem dudak hem de suya dayanıklı bir yanak ürünü olarak kullanabiliyorsunuz. Yani yazın sıcağı ve teri için ideal bir ürün. Uygulaması, dağıtılması rüya gibi ve max 5 saniye. Tüp formunda ve 7ml olan ürünü herkese öneriyorum. Bendeki renkler Fig, Grapefruit ve Watermelon. Hepsinin kokusu meyvesine göre farklı. Kullanması gerçekten keyifli bir ürün. 7ml olması da gözünüze az gelmesin. Pigmentasyonları fazlasıyla yerinde olduğu için çok azı ( Minik bir nokta diyelim) iki yanak ve dudak uygulaması için fazlasıyla yeterli oluyor. Özellikle yaz mevsiminde benim gibi çok fazla pudra ürün kullanmak istemeyenlere duyuralım.
Sevgiler.

 

 

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s