Beauty, Brand Focus

Brand Focus: Charlotte Tilbury

DSC_0020Ah! Charlotte Tilbury. Sayısız defile, kırmızı halı ve ikonikleşmiş yüzlerin fotoğraf çekimi işlerinden sonra sonunda kendi markasını çıkaran ingiliz makyaj sanatçısı Tilbury, benim gibi bir koleksiyoneri her şekilde tatmin bırakıyor. Ambalajları ve kalitesi ile piyasada kesinlikle ön plana çıkan markanın neredeyse her ürününü kullandım ve markaya ilk defa bir şans vermek ve yatırım yapmak isteyenler için hem ürünleri tanıtmak hem de etiket fiyatına gerçekten değen ürünleri derlemek istedim. Markanın 10 farklı görünüme sahip makyaj gardrobu var. Buradan inceleyebilirsiniz. Ürünler hakkında daha detaylı bilgi için kalın ve italic karakter ile yazılmış ürün isimlerine tıklayabilir ve o yazılara yönlendirilebilirsiniz.
DSC_0014Makyajımı yaptığım sıra ile başlayacak olursak ilk hakkında konuşmam gereken ürünleri aydınlatıcı bazı Wonderglow , pudrası Airbrush Flawless Finish ve fondöteni Light Wonder oluyor. Wonderglow‘un şahsen etiket fiyatına değdiğini düşünmüyorum. Olgun ciltler için hem nem hem de aydınlık kazandırmak için ideal olabilir ancak ben kendi cildimde tek başına kullanmak adına yapısını biraz yağlı ve kalın buluyorum. Bu yüzden bütün yüze baz olarak uygulamak yerine, daha çok lokal aydınlatma yapmak istediğim yerlere uyguluyorum ya da fondötenin yapısını inceltmek ve bitişini değiştirmek için bir başka ten ürünü ile karıştırarak kullanıyorum. Fondoteni Light Wonder ise rüya gibi bir ten ürünü. Yapısı, bitişi ve uygulama pratikliği ile çok severek kullandığım ve bittiği gibi tekrar tekrar alacağım bir ürün. DSC_0006Pudrası da bitmeden yedekleyeceğim ve heralde markanın koleksiyonundaki etiket fiyatını en çok hakeden ve mutlaka denenmesi gereken bir ürün. Gözeneklerinizi silen ve pürüzsüz bir ten makyajının son adımı olarak kullanabileceğiniz muhteşem bir sabitleme pudrası bu. Kapatıcılık çok beklemeyin. Yapısı ipek gibi ve ince. Bitişi de bir o kadar özel, kesinlikle mat değil. Bildiğiniz sihir!

DSC_0021

Göz makyajına gelirsek, 4lü mat far paleti Luxury Eye Shadow Palette (The Sophisticate), krem farları Eyes To Mesmerise (Marie Antoinette ve Cleopatra), ve göz kalemi Rock n Kohl Eyeliner (Barbarella Brown). Far paletinden bir renk seçecekseniz Dolce Vita‘yı öneriyorum. O palet etiket fiyatını hakediyor. Onun dışında bir wow etkisi yok. Olması gerektiği gibi dağıtımı kolay, pigmentli ve kalıcı farlar.

2Krem farları ise kesinlikle şans verilmesi gereken ürünler. Farların hepsi multi tonal. Yani tek ürün kullanmanıza rağmen ışık ile gölgeli gibi durabilen ve kendi içerisinde renk geçişi olan bir yapısı var. Kalıcılıkları, uygulama kolaylığı ve elde edilen sonuç ile kesinlikle markadan alınması gereken ürünler arasında başı çekiyor. DSC_0041Göz kalemi ise dağıtılmak – smudge- için değil ama gözün iç kısmına çekip, akmayacağından emin olmak adına oldukça iyi ve standart bir kalem. Hatta bir kalem için fazla kremsi bile olabilir. Diğer ürünlerinin yanında çok öveceğim bir ürün değil kısacası. Yanak ürünleri hakkında konuşacak olursak, evet Film Star Bronze&Glow özellikle ambalajı ile muhteşem bir ürün. CT denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden olabilir. Ününü de hakedecek ve destekleyecek nitelikte. Kremsi, kusursuz dağılan biri bronzer/kontür, diğeri de cilt yapısını belirginleştirmeyen bir aydınlatma pudrasına sahip bu kompakt ürününü ilk 3’e alıyorum. DSC_0016Allığı Cheek to Chic Swish and Pop ise güzel bir renk skalasına sahip, kalıcı, parlak ve oldukça ince çekilmiş bir pudra. Arkasında yatan felsefesi piyasadaki diğer allıklar ile kıyaslandığında ilginç ancak kendisi elimin çok gittiği bir ürün olmadı maalesef. Ürünün hiçbir kusuru yok. Sadece daha çok sevdiğim allıklarım var.

DSC_0016

Dudaklarda mat seven biri olarak da Matte Revolution (Glastonbury ve Very Victoria, Miss Kensington) rujları ve dudak kalemi Lip Cheat. (Pillow Talk) Rujları kesinlikle dudağı kurutmayan, aksine nemlendiren bir formüle sahip. Renk skalası muhteşem. Kissing isminde satin/ parlak bitişli rujları da mevcut. Kahverengiden (Birkin Brown) olağanüstü bir nude renge (Very Victoria) kadar herkes için birşeyler var. Dudak kaleminin yapısı da muhteşem. Anormal kalıcı ve kremsi. Tek başına bile ruj gibi kullanılabilecek nitelikte.

DSC_0012

Toparlayacak olursak; markanın klaslığına şüphe yok. Pazarlaması, ürün çeşitliliği ve renk seçimleri, formülleri/kalitesi, ambalajlaması.. herşeyiyle muhteşem. Kendi sitesinden alınan ürünlerin kargo kısmı bile özel. Son olarak makyaj koleksiyonunuzda açık ara kendini belli edecek, gerçekten severek kullanacağınız ve makyaj rutininizde fark yaratacağını düşündüğüm 3 ürünü var: (Özellikle ilk defa şans verecek olanlar için) Pudrası, Krem farları ve Film Star Bronze&Glow kompaktı. CT severler umarım keyif almıştır. Benim fazlasıyla aldığım kesin.
Bir sonraki yazıda görüşmek dileğyle.

 

Advertisements
Standard

One thought on “Brand Focus: Charlotte Tilbury

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s