Beauty

The Best Cheek Definers

DSC_0030

Aşırıya kaçmamakla beraber birazının gerçekten belirgin bir fark yarattığı kontürlemenin asları ile birlikteyiz. Normalde oldukça teknik gerektiren bir uygulama olmasına rağmen bugünlerde herkes bir şekilde kontürleme yapmaya çalışıyor. Ben de sizin işinizi kolaylaştıracak ürünleri topladım. Aslında eğlence sektöründe yer edinen ve belirli ışık (sahne vb) durumları için kullanılan bu teknik, gölgeler ve ışıklar ile yaratılan bir ilüzyon. Gündelik kullanım adına biraz aşırı bulunabilir ancak özellikle fotoğraflanacak özel günlerde kesinlikle faydasını görüyorsunuz. Kontürleme akımının en yoğun yaşandığı dönemde olduğumuzu düşünürsek piyasada milyon tane kontürleme paleti ve ürünü mevcut. Krem, pudra, likit ne ararsanız.. Birçoğunuz için ekstra bir adım olabilir. İlgilenenler ise okumaya devam. Kısaca severek kullandıklarıma bir göz atalım. Bahsedeceğim ürünler hakkında detaylı yazılarım mevcut. Ürün isimlerine tıklayarak o yazılara yönlendirilebilirsiniz.

Öncelikle kontür ürünleri için kimisi illa soğuk tonlarda olması gerektiğini kimisi ise bu ton farklılıklarının aslında sizin alt tonunuza göre şekillendiğini söylüyor. Sıcak bir bronzer ile gölgelendirme işlemi yapıldığını görmedim elbet. Hatta bazı durumlarda sarı alt tonlara sahip birinin soguk tonlardaki (Gri) bir ürün ile yüzünüzü boyutlandırdığında suratına bir kül topu ya da çamur otutturmuş gibi durma ihtimalini de deneyimledim. Sanıyorum ki bu iş sadece gri ve tonları ile olmuyor. Cilt tonunuzla uyumlu bir boyutlandırma en ideali. Bu benim fikrim. Siz kendinize uygun gördüğünüz bir allık ile bile bu işlemi gayet gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kullanacağınız ürünün mat olması şart.

KREM

1

BECCA Lowlight Sculpting Perfector: Becca’nın bu ürünü ne soğuk ne sıcak. Tam ortada, muhteşem bir neutral zone’da mat olarak duruyor. Bu yüzden herkes için uygun olabilecek bir ürün. Bu ürün hakkında en sevdiğim özellik; son derece dogal durması ve cilt ile bütünleşmesi. Kat kat uygulasanız bile, kesinlikle o doğallığını bozmuyor ve ekstra bir kapatıcılık sağlamıyor. Tek uygulamada çok ürün alma gibi bir dert de yok. Son derece oturaklı ve kullanışlı bir ürün. Krem yapısı sayesinde kolayca uygulanıyor ve iz bırakmadan dağıtılıyor. Krem bir seçenek olarak ön plana çıkıyor.

Tom Ford Shade & Illuminate: En başta belirtmek istediğim ve sevdiğim özelliği, compact ın bir aydınlatıcı ile geliyor olması. Bu krem aydınlatıcı rüya gibi. Sadece ışığı aldığında kendini belli eden, oldukça doğal ve oturaklı bir aydınlatıcı. Kontür rengi ise bronzer skalasına yakın sıcaklıkta ve mat. Soğuk tonlular için bence no no. Fotoğraflandığında gerçek hayatta olduğundan daha iyi duruyor ama. DSC_0088Yumuşaklıklarına ve kullanım kolaylıklarına ve doğallıklarına diyecek yok. Tek sıkıntısı yapısı o kadar yumuşak ki uygulandıktan sonra cilt üzerinde bazen ( Alttaki ürüne bağlı olarak) kayma yapabiliyor. Biraz yapış yapış hissiyatı var. O kadar yumuşak. Bu da özellikle koyu renk için pis bir görüntü oluşturabiliyor. Kontürleme yapılırken uygulanan rengin orada oldugu gibi kalması çok önemli. Bu ürün için en ideali bence daha geniş bir yüzeye uygulanması ve bir bronzer ile eşlik edilmesi.

PUDRA

Charlotte Tilbury Filmstar Bronze & Glow: Fazla söze gerek yok. Ton olarak Becca gibi ortada. İster bronzer olarak, isterseniz de daha lokal uygulayarak kontür olarak kullanabiliyorsunuz. Kontür kısmı bir nebze ışıltılı. Çok sıkıntı değil ama. Pudralarının yapısı neredeyse krem gibi zaten. Aydınlatıcısı da muhteşem. Sadece ambalajı için alabilir insan. Ürün son derece pigmentli. Bu yüzden birazı bile yeterli oluyor. Gramajını düşünürsek sizi uzun süre her anlamda idare edecek bir ürün bu. Koleksiyonunuzda sizi özel hissettiren cinsten. DSC_0021

Kevyn Aucoin The Sculpting Powder:  Benim gözümde bu akımın öncüsü biricik Aucoin. Bu ürün ( Medium rengi)  kimisi için çok soğuk olabilir. Bana kalırsa hafif uygulandığında gerçekte de oldukça doğal duruyor. Bana kalırsa içerisinde doğru oranlarda kırmızılık, kahvelik ve grilik var ve tabiki mat. Eğer bu rengini çok soğuk buluyorsanız, marka artık bu ürünün Light rengini de üretiyor. Günlük kullanım için tercih edilebilir. Yumuşacık bir pudra ve uygulandıktan sonra elmacık kemikleriniz birini kesebilir. O derece. Gramajının az olduguna bakmayın. Anormal pigmentli. DSC_0084

Anastasia Beverly Hills Contour Kit: Bu palet en geniş kapsamlı olanı sanıyorum ki. Palet içerisinde bronzer /kontür olarak kullanabileceğiniz renkler, aydınlatma için kullanılabilecek renkler ve göz altı sabitlemek için muhteşem bir sarı renkte pudra var. Alt tonunuza göre kusursuz bir kontür uygulaması yapabilirsiniz. Koyu renkler mat. Diğer ürünlerle kıyasladığımda ise fiyat & performans açısından tercih edilesi bir ürün oldugunu düşünüyorum. Eğer pudra sevmiyorsanız da markanın aynı formatta krem paletleri de mevcut.

DSC_0021

Yüze boyut ve derinlik kazandırmak için bu tür spesifik ürünlere ihtiyaç duymayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kapatıcının ya da fondötenin birkaç ton koyusu da işinizi görecektir. Kontür amaçlı piyasaya sunulmasalar da yine ekstradan birkaç ürün daha paylaşmak istedim. Bir nebze aynı görevi gören etkiye sahipler ve matlar. Brontour ürünleri, if you will.

  1. Burberry Light Glow Blush – Earthy 07     Okumak için buraya tıklayınız.
  2. Dolce & Gabbana Luminous Cheek Colour – Tan
  3. Tom Ford Bronzing Powder – Terra    Okumak için buraya tıklayınız.
  4. Nars Laguna Bronzer
    ——– Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.
Advertisements
Standard

One thought on “The Best Cheek Definers

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s