Beauty, Beauty Closet of the Month

Ayın Makyaj Çantası: Burcu Yıldırım

1Zamanında oda/ev arkadaşım olan sevgili ve biricik Burcu’nun makyaj çantasına bir göz atalım. Burcu’nun normal bir cildi var. Renk skalası benim ile hemen hemen aynı. (NC25 -30) Birlikte yaşadığımız için makyaj çantası benimkine paralel olarak şekillendi. Makyaj konusunda aramızdaki en büyük fark ise onun renk konusunda oldukça cesur oluşu. Neon turuncu bir ruj sürdüğünde hiç şaşırmadığımı belirtmek isterim. Aldığı ürünleri ona ben aldırdığım için – halinden memnun- sizlere kısaca kullandığı ürünleri aktaracağım. 2

Burcu ten makyajında NARS kullanıyor. Fondöten : Sheer Glow – Concealer : Radiant Creamy Concealer – Pudra: Pressed Powder. Sheer Glow orta kapatıcılığa sahip, mat olmayan – YSL kadar ıslak değil elbet – oldukça kalıcı ve sağlam bir fondöten. Sağlam derken demek istediğim güvenli bir tercih. Suratınıza sürdüğünüzde iyi görüneceğinden emin olduğunuz türden. Bu zamana kadar bizi yanıltmadı. Tek problemi pompasının olmaması. Bu yüzden Burcu fondöteninin yarısını çantasının dibinde bıraktı. Rest in peace. Kapatıcı ise – Urban Decay dışında – kullandığımızın en iyisi. Yapısı göz altı için son derece uygun, kremsi ve kapatıcılığı oldukça yüksek. Pudra da yine güvenli bir tercih. Yapısı oldukça hafif, kapatıcılığı ise bir tık yükselten cinsten. Bu 3lü ile yanlış yapabileceğinizi düşünmüyorum.

3

6Yanak ürünlerine geldiğimizde ise Burcu bir nebze kontürleme/ boyutlandırma için MAC‘ın Harmony isimli allığını kullanıyor. ( Bu noktada Benefit Hoola da tercih sebebi olabilir) Genelde de MAC ürünlerini de çok kullandığını görüyorum. (Özellikle dudak ürünlerinde) Allık olarak MAC Melba ve Benefit‘ten Sugarbomb. Sugarbomb ı aynı zamanda aydınlatıcı olarak da kullanıyor. Özellikle yaz aylarında, hafif bronz tene muhteşem olduğunu ekliyor. Daha doğal ve ıslak bir aydınlık için de şimdilerde NARS’ın likit aydınlatıcısını kullanıyor. ( Renk: Copacabana) Bronzer olarak da bir klasik olarak Chanel Soleil Tan de Chanel. Krem yapısı sayesinde cilt üzerinde son derece doğal ve bir o kadar da kalıcı olan bir ürün. Okumak için buraya tıklayınız. 4

 

Göz makyajında ise vazgeçmediği bir ürün var. YSL‘nin Volume Effet Faux Cils – Black Noir. Kullanımı kolay, akma yapmayan güvenli bir seçim. Ancak hassas göz çevresi sahiplerini uyarmak isterim. Ürün sizler için fazla kokulu. Koku uygulama sonrasında yok oluyor elbette ancak yine de bazılarınızın gözlerini irite edebileceğini düşünüyorum. Onun dışında toprak tonlarında bir far ve kahverengi bir kalem ( MAC Coffee ya da Teddy) onun klasiklerinden. Düşük göz kapaklarına sahip olduğumuz için de farın transfer olmasını engellemek için mutlaka bir baz uygulanıyor. Bu baz da genellikle MAC’in paint potları oluyor. Hem krem far olarak, hem de baz olarak renk seçenekleri ile de herkesi tatmin edeceğinden şüphemiz yok. Okumak için tık.

5

Burcu’nun en cesur olduğu departman ise dudaklar. En çok ürüne sahip olduğu alan da bu. Bordolardan morlara, turunculardan pembelere kadar her renk ve yapı mevcut. Bu konuda en çok tercih ettiği marka ise yine MAC oluyor. MAC rujlara kısa bir giriş yapmak isteyenleri de 101 yazıma yönlendiriyorum. Tıklayınız.  Burcu’nun klasik, hep yaptığı bir makyaj var mı diye sorarsanız, bordo ruj ve bol maskaradan hiç vazgeçmediğini söyleyebilirim. Civ öpüyorum seni.
Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

 

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s