Beauty

Burberry Beauty

DSC_0018


DSC_0016Uzun zamandır şans vermek istediğim ve hakkında hep iyi şeyler duyup, okuduğum Burberry’nin makyaj koleksiyonunun beklentilerimi fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim. Markanın her zaman klas buldugum kült klasik ekose desenini makyaj serisinin her kategorisinde görüyoruz. Öncelikle şans verdiğim ürünlerin neler oldukları ile başlayalım.

DSC_0036
 Allık / Yanak ürünü hastası olduğum için Light Glow – Earthy Blush No. 07 listemdeki ilk üründü. Klasik olarak pembe ve tonlarında allık kullanmak istemediğim günlerde kurtarıcım oluyor. Hatta rengi kontür amaçlı kullanılmak için de fena değil. Bitişi mat değil ama satin de değil. Tam ortada gibi. Yapısı beklediğim üzere son derece yumuşak, ne kadar çok uygularsanız uygulayın doğal bir şekilde dağılıyor.(Piyasadaki en yumuşak allıklardan olabilir) Kalıcığı da olması gerektiği gibi. Ancak 8 saat sonrasında renginde biraz solma gözlemliyorum. Genelde böyle kompaktların yanında gelen fırçalar çok uyduruk ve gereksiz olur. Bu allığın fırçası kesinlikle öyle değil. Son derece kullanışlı ve kaliteli. Ürünün gramajı da oldukça cömert. (7gr) Yanağıma her sürüşümde gözümün önüne markanın trençkotu geliyor. O kadar naturel ve klas.

DSC_0006Diğer bir ürünü ise tekli Wet & Dry Silk farlarından Pale Barley. Farların yapısını ve ismini değiştirdiler. Bu eski Pale Barley’den biraz farklı ama yine de muhteşem. Hem kuru hem ıslak olarak kullanabildiğiniz farın yapısı tereyağından farksız. Toz kaldırmadan kolayca uygulanıyor ve bir krem gibi dağılıyor. Rengi de yine gündelik kullanıma uygun bir klasik. Kutuda çok sıkıcı görünüyor ama hiç öyle bir renk değil. İçerisinde sinir bozucu derecede doğru oranda parlaklık barındırıyor. Herşeyi daha ilgi çekici hale getiren ama sizi günlük kullanımdan da alıkoymayan türden. Marka gibi sofistike! Islak kullanıldığında da bir kere daha Aman Tanrım! denilesi.
DSC_0007Son olarak da Lip Velvet ( Mat serisi ) serisinden Peony Rose. Ruj hakkında söylenecek fazla birşey yok. Yapısı bir mat ruj için oldukca yumuşak. Olması gerektiği gibi pigmentli ve kalıcı. Çizgilere dolma yapmıyor ve kronik çatlak dudak sahiplerinin de seveceğini düşünüyorum. Seri çok güzel renklere sahip. Bir sonraki seçimim Oxblood olacak. Sevmediğim tek özelliği rujun kokusu oldu. O konuda hassas iseniz uzak durun demek istiyorum. Bütün ambalajların manyetik olduğunu hatırlatıp yazımı sonlandırıyorum. O click sesi ve ağırlığı daha çok almanıza sebep oluyor. Değiyor ama. Eğer benim gibi doğal tonlardan ve genel olarak doğal makyajdan hoşlanıyorsanız Burberry’e bir göz atın derim.
Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 

DSC_0070

Advertisements
Standard

One thought on “Burberry Beauty

  1. Pingback: The Best Cheek Definers | Iclal Erman

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s