Beauty, Brand Focus

Brand Focus: CHANEL

DSC_0100

DSC_0104
Genel olarak kozmetiğe ilgi duymaya başladıgım ilk yıllarda Amerika’da yaşayan bir aile dostumuzdan Chanel bir allık istemiştim. Elime aldıgım andan itibaren düşkünü oldugum bir marka oldu. Gerek ambalajlaması gerek ürün kalitesi ve çesitliligi olsun, kullanıcısını bir şekilde tatmin eden bir marka Chanel. Blogumda daha önce birkac ürününü incelemistim. Detaylı okumak isteyenleri yazı icerisinde o ürün yazılarına yönlendirecegim. Ten makyajında Chanel’in Vita Lumiere Aqua isimli su bazlı bir fondötenini, toz ve compakt pudrasını, aydınlatıcı ve bronzlastırıcı makyaj bazını kullandım. Chanel fondöten ve genel olarak ten makyajı konusunda oldukca basarılı. Piyasada ünlü makyaj sanatcılarının kült klasiklerine arasına girmis fondötenler arasında mutlaka bir Chanel vardır. Eger kuru bir cildiniz varsa ve biraz canlılık ve hayat bulsun diyorsanız, mutlaka Vitalumiere e bir göz atın. Vitalumiere nem saglayan ve ıslak bitise sahip bir fondöten. Bu yüzden orta yaslılar icin de ideal. Yaglı cilt sahipleri ise Vitalumiere Aqua’yı deneyebilir. Bu fondöten de sürüldükten sonra pudralasan bir formüle sahip. (Perfection Lumiere Velvet da bir secenek)
DSC_0001Makyajı sabitlemek icin de compakt yerine toz pudrasını öneriyorum. Buradan okuyabilirsiniz. Yapısı son derece hafif, uzun süre kullanabileceginiz bir pudra. Chanel markasının en sevdigim ürünlerinden biri ise bronzlastırıcı makyaj bazıdır. ( Soleil Tan de Chanel – Bronzing Makeup Base ) O ürünü de detaylı olarak buradan okuyabilirsiniz. Yüzünüze dogal bir sekilde renk vermek ve bir nebze boyut kazandırmak adına ideal bir ürün. Katlanılabilecek tek kötü yani tek bir renk seceneginin olması. Beyaz tenlilerde biraz turuncu durabilir. Bu üründen en cok verimi alanlar ise benim gibi Buğday ten sahipleridir. Yukarıdaki fotografta gördügünüz üzere yapısı krem ve oldukca büyük bir ürün. Günlük kullanım sonucunda bile en az bir bucuk sene idare edecektir. Allıkları da ayrı bir dünya. En cok severek kullandıgım allıkları krem yapıda olanlar oluyor. Buradan okuyabilirsiniz. DSC_0065Uzun süre yanagınızdaki kalıcılıgını ve rengini DSC_0063koruyan bir formüle sahip. Cilt üzerinde kolaylıkla dagıtılıyor. Markanın genel olarak krem yapılı ürünlerinden hep memnun kaldım. Göz kalemleri de kesinlikle akma ya da bulasma yapmıyor. Markanın tercih etmedigim ürünleri ise genellikle rujları oluyor. Ben dudaklarımda mat ürünler tercih eden biriyim. Markanın mat bir ruj serisi var ancak deneme fırsatı henüz bulamadım. (Rouge Coco serilerini cok parlak buluyorum.)Maskaraları da oldukca basarılı. Bir örnegini fotograflarda görebilirsiniz. (Kirpik kıvırıcı kullanılmamıstır) Son olarak ojeleri ise kötü. Gercekten cok kötü. Farlarını da cok ucuk bulmadıgım icin genel olarak ten makyajı ürünlerini basarılı buluyorum. Sizin sevdiginiz bir Chanel ürün var mı ?
Sevgiler.

DSC_0102

Advertisements
Standard

4 thoughts on “Brand Focus: CHANEL

  1. I agree with you about the nail polishes. I don’t like the formula but you should try the matte lipsticks . They’re very good. I’ll try base lumiere now that you’ve mentioned it 🙂 beautiful post !

    Liked by 1 person

  2. I have dry skin too, and Chanel Vitalumiere works like a dream. Any girl would love a little CC 😉 I agree my top picks from Chanel would be base products too: Les Beiges Healthy Glow Sheer Pressed Powder is a winner, and I love their Eyeshadow Quad in Poesie #234. If you prefer a matte lip, you might like their Rouge Allure lipstick which they reformulated recently 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s