Beauty

Estee Lauder Clear Difference BB Creme

DSC_0015Her ne kadar fondoten kullanmayı seven biri olsam da bazen ara vermek iyi oluyor. Ancak yine de birsey sürmüs olmak adına uzun zamandır bir BB ya da CC krem arayısı icerisindeydim. Bugün hem aldıgım BB kremi hem de bu alfabetik kremler serisini – marketing at its finest- birazcık daha yakından tanıyacagız.

Öncelikle hem ürünü hem de BB kremleri tanıyacak olursak;
BB kremleri Beauty Balm ya da Blemish Balm olarak, makyaj ve ciltbakımının ortak yaratımı olan melez bir ürün olarak tanımlayabiliriz. BB kremler, renkli nemlendiricilerden farklı olarak icerlerinde belli faydalar ( Günes koruma, sivilce karsıtı vb )  barındırırlar. BB kremler baz, nemlendirici ve fondoten olarak kullanılabilir. BB kremler bu alfabetik seri icerisinde en az kapatıcılıga sahip seridir. 
Yazımın temel konusu olan Estee Lauder‘in BB kremi hakkında konusmam gerekirse üründen memnun oldugumu basta belirtmeliyim. Ürünü tercih etmemim sebebi markanın sivilce karsıtı serisinde ( Clear Difference ) yer almasıydı. Aynı zamanda sorunlu bölgeler icin tedavi edici özellige sahip. Ürün kokusuz, yagsız ve 35 günes faktorune sahip. Kırmızılıgın etkisini yok etmek ve cilt tonunu esitlemek temel özelligi. Bu ikisini de yerine getiriyor. Cilt üzerinde herhangi bir kusur var ise concealerinıza ihtiyacınız olacak.  Olması gerektigi kadar da matlastırıcı bir ürün. ( Yag kontrolu fena degil ) Güzel bir nemlendirici etkisi de var. Sevmedigim tek özelligi ise yapısının biraz kalın olusu. Bu yüzden cilt üzerinde dagıtılması biraz zor.
CC kremler : Color / Complexion Corrector BB kremlere oldukca benzeyen ve cilt rengi ve esitsizligi odak noktası olan krem serisi. ( Solgunluk ya da kırmızılık örnek olarak gösterilebilir ) BB kremler gibi günes koruma faktorune sahipler. BB kremlerden de hafifler. Bu noktada markaların bu konuda biraz farklılık gösterdigini söylemeliyim. Örnegin Clinique’in CC kremi kesinlikle kullandıgım Estee Lauder’dan hafif degil. Ben sahsen BB ve CC leri yapıları konusunda pek ayırt edemiyorum.
DD kremler – Daily Defense / Dynamic Do-All : Hem BB’nin hem de CC’nin etkilerini kombin etmis ve saydıgımız bu özellikler üzerine bir de yaslanma karsıtı bir etkisi olan krem serisi. Odak noktaları yaslanma karsıtı olmalarıdır. İnce cizgileri ve kırısıklıkları azaltmayı vadeden bir seri. Eger hedef noktanız bunlar ise, DD kremler sizin icin. Ben henüz o noktaya gelemedigim icin, herhangi birini kullanmıs degilim.
EE krem – Even Effect : Estee Lauder bu konuda öncü olarak Enlighten serisinde bir EE krem piyasaya sundu. (Estée Lauder Enlighten Even Effect Skintone Corrector ) Sanıyorum ki türünün tek örnegi. Koyu lekeler ve hipergimentasyona yönelik gelistirilen formülü özellikle cilt tonunu yatıstırıcı ve esitleyici etkide. İlerleyen zamanlarda ne kadar tutacagını görecegiz.
Bir sonraki piyasaya sunulacak çift harfli ürünün FF mi GG mi olacagı konusundaki fikirlerinizi almak istiyorum.
Sizin vazgecemediginiz bir BB ( ya da türevleri ) krem var mı ?
Sevgiler.

DSC_0002

Advertisements
Standard

One thought on “Estee Lauder Clear Difference BB Creme

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s