Beauty

Hourglass Ambient Lighting Blush

DSC_0034

DSC_0017Hourglass okudugum ve gözlemledigim kadarıyla yanlıs yapmayan bir kozmetik markası. Cok uzun zamandır bu markayı denemek istiyordum ve bir allık hastası olarak, ilk olarak allıklarına sans vermek istedim. Bu allıklardan her biri, markanın Ambient Lighting pudralarıyla eslesiyor. (Hourglass’ın pudra paletini icin buraya tıklayabilirsiniz) Mesela Mood Light isimli pudra, allık serisinde Mood Exposure oluyor ve içerisinde aynı alt tonlara sahip renkteki pudrasını barındırıyor. Var olan pudra içerisine allık etkisi yaratması adına renk girdapları olusturulmus.  Böylelikle cilt üzerindeki etkileri mükemmel bir uyum içerisinde yaratılıyor. Adeta cok boyutlu bir ısıltı ve renk elde ediyorsunuz.

DSC_0009 (2)
Marka ürün tanımını yaparken; geleneksel allıkların aksine, bu serinin “photoluminescent” ( ısıl ısıldayan ) teknolojisini kullanarak, allıklara derinlik ve boyut kazandırdıklarını ifade ediyor.
Luminous Flush, oturaklı ve içerisinde sıcak alt tonlar barındıran pembe bir renge sahip. Mood Exposure ise, yine sıcak alt tonlara sahip ve içerisinde biraz kahverengilik barındıran koyu bir pembe. Görünümleri bende mermer hissi uyandırıyor. Allıklar İtalya’da ‘miscelare’ ( İtalyancada karıştırmak – to mix ) tekniği kullanılarak fırınlanıyor -el yapımı- ve bu yüzden bu mermer görünümü her allıkta farklı. Yani aldıgınız allıkta pembe pigmentler fazlalıkta ya da temelde olan pudra kısmı fazla olabiliyor. Allıkların ikisi de “luminous” olarak bahsettigim aydınlık ve ısıldayan bir etki vermek üzere cilt üzerindeki görevlerini mükemmel bir sekilde gerceklestiriyorlar. Cilt üzerinde dagılmaları o kadar mükemmel ve dogal ki, rengin nerede baslayıp bittigini anlayamıyorsunuz. Yapıları ise cok hafif, bildiginiz ucusan pudra. Hatta bazen uygulama sırasında fırçaya cok ürün geldigi için, birazını üflemek zorunda kalıyorum. Ürünü cabuk bitirecegimi düsündügüm için, beni tek üzen yanı bu oluyor. Kalıcıkları ise bana ikinci rengini aldıran özellikleri oldu. Sabah 7’de sürüp cıktıgım allık, aksam 9 civarı eve döndügümde hala yanagımdaki rengini ve formunu koruyabiliyorsa, tüm renklerini satın almak istiyorum. Ürün kokusuz ve talk ya da paraben icermiyor. Hourglass aynı zamanda hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka. Piyasaya sundukları ürünlerin bir benzerini bulamıyorsunuz. Bu yüzden de bircok marka gibi her ay ürün cıkarmıyorlar. Markayı genel olarak cok klas buluyorum ve kısa zamanda cok büyük bir hayranı oldum. Zamanınız varsa, piyasaya sundukları yeni far paletinin tanıtım videosunu izleyin. Linke buradan ulasabilirsiniz. Ambient serisi icerisinde 2 tane bronzer da piyasaya sunuldu 1 hafta önce. Okumak için buraya tık tık. Tek kelimeyle muh-te-sem!

Kullanmaya basladıgım günden beri elim baska bir yanak ürününe gitmedi.
Bir sonraki yazıda görüsmek üzere.

 

DSC_0039

 

Advertisements
Standard

7 thoughts on “Hourglass Ambient Lighting Blush

  1. Pingback: Hourglass Ambient Lighting Palette | Iclal Erman

  2. Pingback: Hourglass Ambient Lighting Bronzer | Iclal Erman

  3. Pingback: Hourglass Modernist Eyeshadow Palette | Iclal Erman

  4. Pingback: Charlotte Tilbury Cheek to Chic Swish and Pop Blusher | Iclal Erman

  5. Pingback: Hourglass Veil Mineral Primer | Iclal Erman

  6. Pingback: Tarte Amazonian Clay 12-Hour Blush | Iclal Erman

  7. Pingback: Hourglass Ambient® Strobe Lighting Blush Palette | Iclal Erman

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s