Beauty

Charlotte Tilbury Luxury Palette & Lip Cheat

DSC_0036Bu muhtesem kozmetik deneyiminin arkasındaki efsane ile herkes tanısmalı. Charlotte TilburyÖzetle kendisi kadınların ne istedigini cok iyi bilen bir ingiliz makyaj artisti. Detaylı bilgi almak isteyen ve kariyerini merak eden herkese eminim google cevap verecektir. Bu yüzden bir yurtdısı seyahatım sırasında edinebildigim far paletini ve dudak kalemini tanıma kısmına gecebiliriz. ( Mat rujlarını ayrı bir yazıda inceleyecegim)

DSC_0029
The Sophisticate Luxury Palette

Prime, Enhance, Pop ve Smoke olmak üzere renklerin hepsi mat. Yapıları kadifeden farksız; bulasma, burusma yapmıyor. Pigmentasyonu da olması gerektigi gibi muhtesem. Dagıtması da bir o kadar kolay. Öyle bir palet ki sizi anında gündüzden geceye tasıyabilir. Ambalajlama ise kendisini her ürününde olduğu gibi yeterince belli ediyor ve oldukça tatmin edici. (Benim gibi sadece ambalajını begendigi için ürün alan biri icin özellikle ) Eger sizi hafif olan gündelik görünümünüzden Penelope Cruz’un seksi ve derin gece göz makyajına tasıyacak çok yönlü naturel bir palet arıyorsanız; voila!  Ufak ama benim icin önemli bir detay ise paletin fırca ile geliyor olmaması. O fırcalar genellikle son derece kullanıssız ve verimsiz olur. Charlotte da gerek duymamıs ve böylelikle daha kücük ve kullanıslı bir palet var elimizde. 

DSC_0031

DSC_0030 (2)Lip Cheat – Pillow Talk
Dudagınızı dogal bir sekilde sekillendirmek, boyutlandırmak adına yaratılmıs, dudagın dogal pembesi renginde harika bir kalem bu. O kadar harika ki piyasadaki bircok pembemsi ten rengindeki ürünler gibi suratımı donuklastırmıyor/matlastırmıyor. Odak noktasını dudagıma cekebilecek ve onları daha iri ve dolgun gösterebilen bir sihri var. Yapısı da sihir gibi ve yumusak ve uygularken dudagınızda resmen kayıyor. Yine kurutucu degil ve hiçbiryere bulasmıyor, suya dayanıklı ve böylelikle uzun süre dudagımda kalıcıgını koruyor. Charlotte Tilbury’in görüp, dokunabildigim her ürünü kendisinin makyaj konusunda ne kadar tutkulu olduğunu gösterir nitelikte. Ülkemizde en kısa zamanda satılmasını umut ederek ekliyorum; sıranın basında kimin olacagını tahmin ediyorsunuzdur heralde ?
Sevgiler.

DSC_0015 (3)

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s