Beauty

NARS All Day Luminous Weightless Foundation

DSC_0045

NARS’in benim gözümde devrim niteligindeki yeni fondötenini yakından inceleyelim.
Yıllardır cok farklı fondötenler kullandım ve bu ürün hakkında “kullandıgım, sürdügüm hicbirseye benzemiyor” diyebilirim.  Estee Lauder Double Wear’in kapatıcılıgını ve MAC Face and Body’in inceligini ve hafifligini bir araya getirin ve karsınızda NARS All Day Luminous Weightless Fondöten. Öncelikle isminde ne geciyorsa gerceklestirdigi gercegi ile baslayabiliriz. ALL DAY, evet bütün gün suratımda kalıyor. 16 saate kadar dayanıklı olarak tanımlanmıs, suratımda o kadar uzun süre kalma sansı elde etmedi ancak ettigi süre itibariyle öyle. LUMINOUS, evet donuk ve mat degil. WEIGHTLESS, evet evet! Bin kere evet! Cilt nefes alıyor. Son derece özel bir likit formülü var. Uyguladıktan sonra cilt üzerinde varlıgını hissedemiyorsunuz.

IMG_8211

Ürün yağsız, kokusuz ve 20 renk seçenegine sahip. NARS’ın Sheer Glow fondötenini de incelemistim, buradan okuyabilirsiniz. O serideki renk isimleri ile aynı bu seri.  Ufak bir not;  formülü farklı oldugu icin bu seride aynı rengi kullanamayabilirsiniz. Aranızda Sheer Glow ya da Sheer Matte serisini kullanmıs ancak daha fazla kapatıcılık arayanlar varsa bu ürün sizin icin. Katlar halinde uygulayabiliyorsunuz. Ancak pek gerek kalmıyor. Tek kat oldukca tatmin edici. Neredeyse su kadar sıvı bir yapısı olmasına ragmen muhtesem bir kapatıcılıgı var. Ürünü kullanmadan önce MUTLAKA iyice çalkalıyorsunuz. NARS tek bir pompanın bütün yüz için yeterli oldugunu belirtmiş. Bazı durumlarda olabilir ancak sahsen ben 1.5 pompa kullanıyorum. Yüzün merkezinden baslayarak diger bölgelere dogru ürünü dagıtıyoruz.
IMG_8217
Ürün biraz cabuk kuruyor o yüzden uygulama sırasında biraz hızlı olmak gerekiyor. Hem fırça ile hem de ellerimle uyguladım ve iki sekilde de sonuc farklı değil : muh-te-sem! Ben ellerimle uygulamayı tercih ediyorum. Nars da öyle önermis. Ürünü avuc icinizde ısıttıktan sonra yüzünüze uygulayın demis. Elde edilebilecek en dogal görünüm icin de katlar halinde uygulanması önerilmis. Ufacık kötü bir tarafı; Ürün ilk başta benim burun kenarlarımda ( Kuru oldugu icin ) biraz kendini belli ediyor ancak gün içerisinde ( birkaç saat sonra ) yüzümün kendi yagı ile bütünlestiginde sonuc mükemmel ötesi. Cilt güzelce nemlendirildigi sürece bir sıkıntı yok. ( Bu noktada bir baz da tercih sebebi olabilir ) Yağlı ciltler bayılacaktır! Kuru cilt sahipleri için pek uygun oldugunu düşünmüyorum.
Ve Ürün pompa ile geliyor!
Tesekkürler François.
Sevgiler

1

Say hi to the amazing new foundation by NARS. It is a luminous FULL coverage foundation and it is weightless. It is everything what the name of it says. It is very fluid and at first I assumed that someting that thin will give a sheer coverage but no! It literally covers everything. Nars says that one pump / drop will be enough for the entire face. That can be true in some cases but I personally use about 1.5 pomp. This product also needs to be shaked very well before the application. ( Since it is very fluid ) I prefer to use it with my fingers. You have to be very quick to blend the product because it sets in moments. As for the longevity; it is bloody amazing! ( Up to 16 Hours ) It is very longlasting and the best part is that you cannot feel that you have it on. ( It is light as air ) If you are one of those who used Sheer Glow or Sheer Matte but needed a little more coverage, this is the product for you. DSC_0036The names are the same with the Sheer series but because of the formula, it can change in this range. The product is 100% oil free and does not have any scent.  For the most natural result and finish, it is advised to start with a minimal amount of product and gradually build to desired coverage.

And it comes with a pump! Yes, a freaking pump!

I have a new favourite.

Thank you very much François.

Lots of love.

Advertisements
Standard

3 thoughts on “NARS All Day Luminous Weightless Foundation

  1. Pingback: NARS Sheer Glow Foundation | Iclal Erman

  2. Pingback: Ayın Makyaj Çantası: Sevgi Yıldırım | Iclal Erman

  3. Pingback: Brand Focus: NARS | Iclal Erman

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s