Beauty

& Other Stories Nail Colour

DSC_0005& Other Stories H&M’in kızkardesi olan bir İsveç markası. Marka hakkında biraz arastırma yaptıktan sonra edindigim bilgilere göre kozmetik ürünleri tekstil atölyesinde üretiliyormus. Cıkartılan oje koleksiyonları, kıyafetler ve aksesuarların üretildigi atölyede hayat buluyor. Bu yüzden oje renkleri, kıyafetler icin secilen kumas ve iplik renkleri ile isbirligi icerisinde. Bu marka hakkında cok hosuma giden bir detay oluyor.

Markanın ojeleri parlak ve kaygan bir yapıya sahip. Oldukca dayanıklılar. Fırca ise standart, düz ve genis. Hatta benim icin tam cuticle bölgesine oturan mükemmel bir boyuta sahip oldugunu söyleyebilirim. Formülü sayesinde, fırca bütün isi sizin icin yapıyor. Glitter olanları tek basına ya da baska bir renk üzerine kombin ederek uygulayabilirsiniz. Daha iyi bir sonuc almak icin, mutlaka bir top coat uygulanmalı.  Seri muhtesem bir renk skalasına sahip, diger renkleri görmek icin buraya tıklayabilirsiniz.

DSC_0014Bendeki renkler; Tracery KindleHeraldic Dash ve Arcade FlingArcade Fling, şeffaf taban üzerine mavinin tonlarında metalik pullar içeriyor.  Heraldic Dash ise, yine seffaf taban üzerine çok renkli metalik pullar, parçacıklar içeriyor. Bu noktada diger renge gecmeden önce bu iki glitter ojenin cıkarılmasının cok kolay oldugunu eklemeliyim. Normalde bu biraz insanı ugrastıran bir sürectir. Bu marka beni bu konuda hic yormadı. Tracery Kindle ise, sinir bozucu derecede pigmentli metalik bir pembe. Tırnak üzerinde rüya gibi kayıyor ve cok kolay uygulanıyor.  Tek bir kat yeterli. Çok çabuk kuruyor.  Renk ve metalik dengesi cok güzel olusturulmus. Genel olarak, &Other Stories‘ in oje serisini cok sevdim. Marka’nın COS’u anımsatan sadeligi beni cezbeden bir faktör oluyor. Kozmetigi, moda ile bu kadar güzel harmanlayan bir markayı tanımama olanak saglayan sevgili arkadasım Aysegül Zülfikar’a tesekkür ederim. En kısa zamanda markanın ülkemizde satılmasını umut ediyorum.
Sevgiler,
İclal

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s